Základní škola Nová Ves u Chotěboře

Motto: Každý nemusí být jedničkář, ale z každého může být slušný člověk...

Úspěšný rok 2017/2018 v ZŠ Nová Ves u Chotěboře

Po celý školní rok se můžeme na stránkách Echa seznamovat s úspěchy žáků chotěbořských škol. Ale i děti z málotřídních, vesnických škol, jsou úspěšné, a to jak na poli sportovním, tak i vzdělávacím.

Naše škola se zapojuje pravidelně do sportovních akcí na úrovni chotěbořského regionu, úrovni okresní, ale i krajské.  23. května se konaly Lehkoatletické závody školních družin. V běhu na 50 m obsadila 1. místo Anna Marie Nováková (2. r.), 2. a 3. místo Matyáš Novák a Jiří Kocourek (5.r.). Ve skoku dalekém  si 1. a 2.  místo Anička a Matyáš zopakovali, 3.  nejlepší výsledek patřil Kateřině Bělouškové. Ani hod kriketovým míčkem nezůstal bez medailí a na 1., 2., a 3. místech se umístilo celkem devět dětí.

10. 5. 2018 získali žáci naší školy v okresním finále vybíjené v Havlíčkově Brodě , kterého se zúčastnilo celkem 14 škol, krásné 4. místo.

Z okresního kola školního přeboru v orientačním běhu si přivezli zlato v soutěži družstev Anna Marie Nováková, Jiří Kocourek,  Matyáš Novák, Eliška Křivská a Kateřina Běloušková a postoupili do kola krajského. Úspěch měli i jako jednotlivci, vybojovali dvě zlaté medaile a dvě bronzové medaile.

 Krajské kolo v orientačním běhu se konalo v Novém Městě na Moravě. Jednalo se o smíšenou soutěž družstev a jednotlivců. Školu reprezentovalo pět žáků z kola okresního, Jirku zastoupil Mikuláš Klusáček. V silné konkurenci velkých škol dokázali naši žáci vybojovat 2. místo za družstva v kraji. Velký úspěch přišel v soutěži jednotlivců – 1. místo Káťa B., 2. místo Matyáš N.

Pravidelně se naše děti umisťují i v soutěžích a kláních znalostních. V přírodovědné soutěži, kterou organizoval chotěbořský Junior, přišla tato ocenění: 3. ročník  - 3. místo -  Anežka Křivská a Jan Česal, 4. ročník – 3. místo František Čapek a Daniel Hronovský 5. ročník – 3. místo Kateřina Běloušková a Eliška Křivská.

 

Velkou radost jsme letos měli z úspěchů matematických. Okresní průměr bodů v matematickém  Klokanovi byl 58,06. Naši žáci 5. ročníku, kteří se zúčastnili opravdu všichni,  dosáhli průměru 63, 47 a z naší školy vzešlo i 4. místo v okreseMarie Březinová (115 ze 120 bodů).

Skvělým výsledkem potěšila i  Eliška Křivská a Matyáš Novák, kteří se ve školním kole Pythagoriády propočítali ke 14 a 13 bodům z celkových 15. Do okresního kola mohla jet bohužel pouze Eliška, ale i zde byla skvělá. V Havlíčkově Brodě 3 nejlepší počtáři získali 14 bodů a další tři, mezi nimi  i Eliška, 13 bodů.

 

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Inu, i v malé škole se může dosahovat velkých úspěchů!

 

Kolektiv pracovníků ZŠ Nová Ves u Chotěboře

Aktuality

VV, PČ 4. , 5. ročník - SEZNÁMENÍ S GRAFIKOU
Úspěšný rok 2017/2018 v ZŠ Nová Ves u Chotěboře
Rozloučení s kytarou
PLÁNOVANÉ AKCE ŠKOLY
Podpora polytechnické výchovy
Desatero bezpečného internetu

Anketa

Newsletter