Základní škola Nová Ves u Chotěboře

Motto: Každý nemusí být jedničkář, ale z každého může být slušný člověk...

Rodiče páťáků již znají oblíbenou vánoční mexickou hru. Děti ji, jak jinak , chtějí hrát i letos. Pro rodiče druháků rychlé vysvětlení.

Každé dítko pořídí dva dárky, takové, jaké by udělaly radost i jemu. Domlouvali jsme se na jeden dáreček cca 30 -50korun. Hra spočívá v obrovské kupě dárků na jedné hromadě, kdy házíme kostkami (několik kol). Pokud padne na dvou kostkách lichý součet čísel, může si dítko vybrat libovolný dárek. Oproti obyvatelům Mexika v předposledním kole vybírají děti, které liché číslo nehodily, aby byla hra spravedlivá. (Teyuilu, která se po každém kole v Mexiku pije, též vynecháváme:-))
Nejvíc se dětem líbí poslední kolo hry, tak zvané kradačské. Kdo hodí liché číslo, může svůj dárek libovolně vyměnit s některým, o kterém si myslí, že bude lepší - dárky je třeba zabalit, aby nebylo nic vidět! Pokaždé vznikne docela zábavný hon na dárek, o kterém jen jeho nákupčí ví, co to vlastně je!Poté se postupně vybaluje a na závěr ještě mohou děti měnit. Každý tedy dva dárky donese a dva si odnese, mezi tím je spousta legrace.
Hru budeme hrát poslední školní den - pátek, po vycházce do lesa.
Děkuji za spolupráci.

OS

 

Aktuality

PLÁNOVANÉ AKCE 2.pololetí 2018/2019
Celá škola čte aneb čtení jako hraní - celoroční projekt 2018/2019
Kroužky 2018/2019
Podpora polytechnické výchovy
Desatero bezpečného internetu

Anketa

Newsletter