Základní škola Nová Ves u Chotěboře

Motto: Každý nemusí být jedničkář, ale z každého může být slušný člověk...

V pátek, 11. prosince, proběhl ve 3. a 4. ročníku další  z projektových dnů věnovaný finanční gramotnosti. Tentokrát maximálně propojený s každodenní finanční praxí.

Ráno jsme začali vánočně – ve skupinkách jsme vyráběli kokosové kuličky a pizza šneky. Poté jsme pilně počítali náklady, což nám dalo opět malinko zabrat. Poté následovala činnost, na kterou se děti celý týden těšily a při které též plnily jednotlivé úkoly.

 Prvním  úkolem bylo správné spočítání  peněz v peněžence (makety peněz). Přímo v obchodě v Nové Vsi potom děti ve skupinkách plnily další úkol – dostaly seznam potravin, u kterých měly najít cenu, spočítat, kolik korun bude nákup stát, jestli jim stačí peníze v peněžence, případně, kolik jim paní prodavačka má vrátit.

Na první pohled jednoduchá záležitost, na ten druhý už by se nějaké zádrhele našly. Například: najít v tom rozlehlém prostoru marmeládu, poznatek, že balení vajec obsahuje 10 ks a cena se již nebude násobit deseti (ano, 300Kč za 10 vajec začalo být divné…), také čtení je pro někoho stále oříšek a slovo „nejlevnější“ se snadno zamění za „největší“…

Nakonec ale všechny skupiny své úkoly zvládly a za odměnu dostaly druhou peněženku, tentokrát již s opravdovými penězi, za které si mohly koupit odměnu.

Tímto ještě jednou děkujeme paním prodavačkám, které se nám ochotně věnovaly. Všechny též chceme ujistit, že ani tento projektový den jsme si jen tak nehráli, počítali  jsme „až se z nás kouřilo“. Těšíme se na lednovou Cukrárnu!

 

Aktuality

PLÁNOVANÉ AKCE ŠKOLY
ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ DO ZŠ NOVÁ VES U CHOTĚBOŘE ŠKOLNÍ ROK 2018-2019
JÍDELNÍ LÍSTEK 23. 4. – 27. 4. 2018
Další úspěch v Pythagoriádě
Chaloupky Horní Krupá 19.4. 2018
Úspěšný Klokánek
ŘEDITELSKÉ VOLNO
UPOZORNĚNÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY
ZÁPIS ŽÁKŮ DO 1.ROČNÍKU
Podpora polytechnické výchovy
Desatero bezpečného internetu

Anketa

Newsletter