Základní škola Nová Ves u Chotěboře

Motto: Každý nemusí být jedničkář, ale z každého může být slušný člověk...

Co se děje v trávě - 2. Obři v říši hmyzu

8.  dubna proběhl v naší třídě další projektový den tentokrát s názvem "Obři v říši hmyzu". A proč zrovna obři? Protože člověk je pro tvory z hmyzí říše takovým obrem :-)

Prvním úkolem tohoto dne byla hra "Hádej, kdo jsem!" a děti se na ní musely dopředu připravit. Každý si vylosoval jednoho zástupce hmyzí říše, doma živočicha popsal a my ostatní jsme hádali, o koho se jedná.

Po hře jsme si prohlédli několik prezentací, ve kterých jsme se dozvěděli různé informace o hmyzu - dělení, stavba těla, potrava,... a abychom zjistili, jestli jsme pozorně poslouchali, následoval i pracovní list a spolupráce druháků s páťáky.

Při hodině informatiky si páťáci vytvořili vlastní prezentaci na téma hmyz.

Další hodinu jsme si pustili prezentaci obrázků a poznávali jsme zástupce hmyzu a nezapomněli jsme ani na matematiku a hmyzí písničky:-)

A protože čas byl proti nám, budeme se muset k tomuto projektovému dni ještě vrátit v hodinách čtení. Těšíme se na Příhody včelích medvídků :-)

O angličtině páťáci vyhledali novou slovní zásobu, jak jinak než na hmyzí téma. A jedno zvíře také anglicky představili.

 


Aktuality

JÍDELNÍ LÍSTEK 25. 6. – 29. 6. 2018
VV, PČ 4. , 5. ročník - SEZNÁMENÍ S GRAFIKOU
Úspěšný rok 2017/2018 v ZŠ Nová Ves u Chotěboře
Rozloučení s kytarou
PLÁNOVANÉ AKCE ŠKOLY
Podpora polytechnické výchovy
Desatero bezpečného internetu

Anketa

Newsletter