Základní škola Nová Ves u Chotěboře

Motto: Každý nemusí být jedničkář, ale z každého může být slušný člověk...

Ledový polární den byl název prvního projektového dne našeho letošního celoškolního projektu Cesta kolem světa. Po počátečních dvou týdnech, kdy už jsme v hodinách češtiny, matematiky, vlastivědy, čtení, hudební a výtvarné výchovy na dané téma pracovali, jsme se sešli 20. ledna a měli před sebou pět hodin věnovaných nejstudenějším oblastem světa.

Úvodem byla hra, ve které měly děti najít 15 lístečků s jednotlivými slabikami a složit z nich název pohádky, kterou jsme celý den odstartovali. Jak Mach a Šebestová navštívili severní pól byla ten den jediná pohádková záležitost, dále následovala jen samá fakta a pravdivé informace - při prezentaci v powerpointu jsme si popovídali o Arktidě i Antarktidě, jejich obyvatelích a zajímavostech. Hledali jsme živočichy, jejichž některá jména jsme slyšeli prvně.

Poté následovalo čtení ukázek z příběhu polárních cestovatelů a následná samostatná práce. V matematické práci dne jsme počítali ledové slovní úlohy, které vymyslely samy děti. Zazpívali jsme si Grónskou písničku a připravili sněhové pusinky z bílků. V poslední části jsme stihli i anglickou chvilku s eskymákem - četli jsme a překládali. 

Už minulý týden jsme si založili Cestovatelský deník, ve kterém  děti plnily první dva úkoly. Rozdělovaly informace patřící k Arktidě a Antarktidě a kreslily ilustraci k básničkám, které se naučily a v průběhu dne recitovaly. Ledové lednové počasí nás neopouští a my se vydáme z oblasti polárního kruhu jen o něco jižněji - čeká nás Severní Amerika.

-         

 • Začátek s Machem a Šebestovou. » Kliknutím zvětšete ->

  Začátek s Machem a Šebestovou.

 •  » Kliknutím zvětšete ->
 • Vyrábíme sněhové pusinky. » Kliknutím zvětšete ->

  Vyrábíme sněhové pusinky.

 • Pracujeme s textem. » Kliknutím zvětšete ->

  Pracujeme s textem.

 •  » Kliknutím zvětšete ->
 •  » Kliknutím zvětšete ->
 • Ve volné chvilce se hrála hra Cesta kolem světa. » Kliknutím zvětšete ->

  Ve volné chvilce se hrála hra Cesta kolem světa.

 • Hrajeme a zpíváme Grónskou písničku. » Kliknutím zvětšete ->

  Hrajeme a zpíváme Grónskou písničku.

 • Dobrou chuť! » Kliknutím zvětšete ->

  Dobrou chuť!


Aktuality

JÍDELNÍ LÍSTEK 17. 12. – 21. 12. 2018
Plánované akce
Celá škola čte aneb čtení jako hraní - celoroční projekt 2018/2019
Kroužky 2018/2019
Podpora polytechnické výchovy
Desatero bezpečného internetu

Anketa

Newsletter